VET to WOW

From VET to WOW

Dowiedz się więcej

 

PL.EN.ES.NL.SE.

Cele

Rynek pracy jest świadomy zawirowań, które są wynikiem globalizacji gospodarki i nowych technologii, jak również rosnących powiązań między różnymi podmiotami. Prowadzą one do gwałtownych zmian w ofertach pracy, stawiania przez instytucje rynku pracy na różnego rodzaju kontakty, rozproszenie kultury jakości. Wszystko to, jak również niepewny status pracowników wynikający z umów śmieciowych, jest wpisane w strategie sukcesu w biznesie. Świat szkolnictwa również się zmienia. Rozdźwięk między ich oczekiwaniami może stanowić miejsce dla partnerstw pomiędzy edukacją, przedsiębiorcami i władzami lokalnymi, jak i dla większej mobilności między sektorami. Uczniowie potrzebują być konfrontowanymi ze światem pracy i mieć udział w życiu społecznym, a celem szkoły jest przygotowanie ich do samodzielnego życia i pracy.

alt text

O projekcie

Poza bezpośrednimi celami projektu, które przynoszą korzyści instytucjom szkolnictwa zawodowego, nauczycielom, trenerom i władzom lokalnym, partnerzy promują współpracę międzynarodową szkół. Wszyscy uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z jej owoców.

Partnerstwo międzynarodowe zapewnia odpowiedzi i wskazuje innowacyjne rozwiązania, które w innych państwach jeszcze nie istnieją. Dzięki temu rezultaty projektu posiadają cenną wartość dodaną.

alt text alt text alt text

Zasięg europejski projektu pozwala partnerom i uczestnikom na porównanie ich potrzeb i rozwiązań w różnych kontekstach (kulturowym, historycznym, społecznym). Tego typu projekt jest również sposobem na ocenę swojej sytuacji. Patrzenie na problem z innego punktu widzenia i porównanie istniejących w innych miejscach rozwiązań może być owocne w wypracowywaniu własnych metod.

 

Partners

Instituto De Educacion Secundaria Teror

SPAIN

 

SMEBOX AB.

SMEBOX

SWEDEN

 

SECMOStichting voor Educatie-, Cultuur- en Migratie Onderzoek

SEMCO

NETHERLANDS

INNCREAFundacja Wspierania Rozwoju Innowacji i Kreatywności

INNCREA

Poland

 

Rezultaty

 

SECMOKonkurs

RezultatyKonkurs w Holandii był organizowany pomiędzy wydziałami szkoły ROC Ter Helmond.

 • PIERWSZE MIEJSCE
 • DRUGIE MIEJSCE
 • TRZECIE MIEJSCE
 •  

  SMEBOX ABKonkurs

  RezultatyRezultaty konkursu:

 • PIERWSZE MIEJSCE
 •  

  Instituto De Educacion Secundaria TerorKonkurs

  RezultatyW Hiszpanii konkurs był organizowany pomiędzy studentami.

 • Laureaci konkursu
 •  

  .

  Kontakt


  Enter your email address below to receive your newsletter subscriptions.
  •  VET-WOW Contact
  •  VET-WOW Newsletter

  code